Smrt

7. listopadu 2010 v 13:32 | Karolina |  Má chvilková fantazie
Hluboká tma a bílá mlha. Stála jsem uprostřed hřbitova a prohlížela si hroby zesnulých. Procházela jsem se a přemýšlela jaké je to po smrti. Pořád dokola jsem procházela kolem hrobek a poslouchala to překrásné ticho. ,,Krásné že?" Ozval se neznámý hlas. Ignorovala jsem ho. Možná jsem si myslela že jsem slyšela jen svoji myšlenku a nebo že jsem si samotou onen větu vnutila. Procházela jsem se dál a z mých studených rtů vycházela jména nebožtíků. ,,Málo kdy mi někdo odpoví. " Prorazil hlas ticho znovu. Nejistě jsem se zastavila a zadívala se na starý hrob. ,,Proč?" Otázala jsem se.
,,Lidé mě nemají rádi." Řekla ta bytost. Jen jsem očima shlédla hrob a rozešla se dál.
,, A kdo jste?" Zeptala jsem se tiše aniž bych pohnula rty. Bylo ticho až pochvíli mi bytost odpověděla. ,,To poznáš sama, když se otočíš." Zastavila jsem se a přemýšlela kdo by to mohl být. ,,Neotočím." Řekla jsem. Bytost nic neřekla. Moje zvídavost to ale nevydržela a já jsem se pomalu otočila. Podívala jsem se na tu bytost s kterou jsem vedla tak podivný rozhovor. Byla vysoká a měla černou kápi do obličeje ji vidět nebylo. Nejistě jsem si ji prohlížela a nemohla najít slovo které by tu osobu vystihovalo. ,,Nevím" řekla jsem nervózně. Bytost jen zakroutila hlavou. ,,Jsem smrt" řekla nejtišeji jak jen to šlo ale i přesto se ty dvě slova rozezněli po hřbitovu. ,,Ale krásná" dodala a sundala si kápi.
Celá jsem se třásla strachy a sama sebe se ptala jak asi může
být smrt krásná. Byl to mladý kluk s černými vlasy, čistými oči a krásným úsmevem. Pousmál se a podíval se na hroby za mnou. Pak se jeho krásný pohled střetl s mým a řekl ,, a přišel jsem si pro tebe." V jeho očí se leskly
slzy a já se na něj vyděšeně podívala. ,, Proč pro mě?" Zeptala jsem se.


,,Musím tě ochránit. Jinak se stane strašná věc." Vysvětlil a nandal si zpět kápi. Opět mu nebylo vidět do tváře ale i přesto jsem viděla třpyt který se odrážel od jeho slz. Slzy mu stékaly po tváři, otočil se a pomalu se rozešel. ,,Něco horší než smrt?" Řekla jsem tiše a rozešla se za ním.
 


Komentáře

1 Luky..:D.D Luky..:D.D | 7. listopadu 2010 v 18:43 | Reagovat

Fůůhá, Karol, to bylo skvělý..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama